оператори Володимир Кукоренчук, Роман Єленський, Павло Казанцев

Звук Ігор Барба

Другий режисер Світлана Залога

Режисер монтажу Олександр Сухов

Продюсери Сергій Захаров, Марк Едвардс

Виробництво студії “Листопад”

У фільмі “Живі” дві субтельно поєднані сюжетні лінії. Одну можна назвати детективною, другу – історично-психологічною. Глядач поринає у захопливу, таємничу і трагічну історію життя валійського журналіста Ґарета Джоунза, чи не єдиного міжнародного автора, який мотивований власним ідеалізмом і журналістською чесністю ризикує життям, порушує заборону НКВД і пішки йде ураженими Голодомором українськими селами, щоб потім розказати світові про побачене

Силою обставин чесний голос Ґарета Джоунза було заглушено на довгі десятиліття. Фільм Буковського повертає його нам, а з ним і таємничу, сповнену пригод біографію, яка варта не одного фільму чи роману.  

Друга сюжетна лінія «Живих» – це теж інший заглушений на дестяки літ голос – голос українського народу, свідчення із десятка осіб, які пройшли через пекло штучного голоду і бачили навколо себе агонію повільного згасання життів близьких, сусідів, односельців і просто незнайомих – тих, число яких сягнуло мільйонів. Скількох ми й досі не в стані порахувати. Слухаючи цих очевидців, удивляючися у їхні немилосердно поорані часом, але однак такі чудові обличчя, мимохідь усвідомлюєш, що не цифра має значення, а кожне людське життя, незамінне, унікальне, без ціни.

2008 рік

Юрко Шевчук,

Професор кафедри славістики Колумбійського університету, Нью Йорк