Режисер Сергій Буковський

Оператор Роман Єленський

Звук Ігор Барба

Продюсер Оксана Іванюк

 IQ Production

Нинішній український час не спонукає до роздумів про вічне. На “порядку денному” – дискусії політиків і про політиків, обговорення цін на газ, вбрання першої чи другої леді,  жалюгідний стан доріг…

Ми забули і навіть викреслили з свого лексикону такі – позачасові- поняття як честь,  відповідальність,  спокутування чи  муки совісті.

Іван Михайлович Дзюба – з покоління шестидесятників. Він першим – вголос –  звернувся до співвітчизників з інформацією про численні арешти діячів культури й науки, яким було розпочато кримінальні справи за статтями “зрада Батьківщини”, “підготовка заколоту проти радянської влади”.

Сталося це під час знаменитої кінопрем’єри “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова 1965 року у  щойно збудованому кінотеатрі “Україна”

Сам потрапив під слідство. З п‘яти років вироку відсидів півтора у СІЗО. Хворий на туберкульоз з юності, подав прохання про помилування. Багато його товаришів не вибачили йому такий вчинок…

Нині Іван Михайлович, народжений на Донеччині – відомий літературознавець, академік Національної Академії наук України, громадський діяч – робить усе можливе, аби в Україні люди розуміли одне одного, щоб не було розбрату, щоб політична еліта прислухалась до думок своїх громадян.

Йому 88. Довге складне життя…

Людина з неспокійною совістю він досі себе карає, не спить ночами, думає й пише…

Побачимо його з дружиною Мартою, львівянкою, його ангелом-охоронцем. Вони  разом – усе життя.

Почуємо їхні  розповіді і будемо намагатись зрозуміти…