NOT EDUCATION, BUT LIBERATION (Bela Tarr, film director)
Наша Майстерня не ставить на меті ретельно і послідовно розповісти про всі етапи кіновиробництва. Ми не будемо заглиблюватися у будь-які технічнічні подробиці того, як знімається кіно…
МайстерняDOC – не кіношкола. Ми шукаємо тих, для кого документальне кіно – спосіб життя. Разом переглядаємо фільми ( у тому числі ті, що будуть створені вами), обговорюємо їх, читаємо поезію, слухаємо музику – словом, шукаємо натхненя для втілення наших ідей і перетворення їх у справжнє кіно…
Набір у нашу майстерню – двічі на рік. Заняття тривають 4 місяці. Вересень – Грудень. Лютий – Травень. Співбесіді 0 за два тижні до початку занятть.
Ми працюємо у понеділок та четвер з 18:30 до 21:30 в Державному телерадіопресінституті за адресою: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 46 та онлайн. В залежності від ситуації з пандемією.
Раз на місяць – практичні заняття – зйомки власних робіт.
Знімальною технікою та монтажним обладнанням інститут не забезпучує. Дізнатись більше про деталі вступу дивіться нижче на цій сторінці.








Тим, хто хоче приєднатися до нашої майстерні
… я прийшов у документальне кіно на зламі епох… Ще тоді, коли “усе прогресивне людство тужило за дорогим Ленідом Іллічем Брежнєвим”, який раптово відійшов до світу іншого… А горбачовська перебудова вже носилася прокуреними коридорами “Укркінохроніки”.
Саме тут, у Києві, на вулиці Щорса 18, я опановував основи кіноремесла. Моїми вчителями були кінорежисер і оператор Саша (Олександр Іванович) Коваль – випускник ВДІКу майстерні Романа Кармена; Гарік (Георгій Якович) Шкляревський, медик за першою освітою; Володимир Шевченко.
За камерою Арріфлекс 35LB (єдиною на студії) стояла черга! Багатьом з нас здавалося: щойно отримаєш цей іноземний апарат, ти гарантовано знімеш шедевр “усіх часів і народів”. Але “Арік” був привілеєм “чергових вокзалом”. Саме так називали режисерів, що фільмували зустрічі високих гостей –державних делегацій, членів ЦК партії,… А на зйомки фільмів, здебільшого, залишався “Конвас” – радянська кінокамера для плівки 35 мм. Вона гнітюче торохтіла, немов кулемет, не завжди тримала синхронність. Касета з плівкою 120 метрів (4 хвилини зображення) зникала вмить! Та все ж він – незнищЕнний Конвас – опрацьовував кілометри плівки і не “виснажувався”…




Сьогодні кіно знімають всі! “Для дому, для сім’ї”, для друзів і колег, на замовлення олігархів про їхні ювілеї чи інші івенти (як сьогодні мовиться), для собе –коханих – про чергову поїздку у Турцію…
Цифрова ера зробила відео зображення ЗАГАЛЬНО ДОСТУПНИМ.
Чи залишилось місце для професіоналів? Чі є ті, хто дивиться документальне кіно? Запитання – непусті, і відповідь на них – так, дивляться! Так, шукають на “нішевих” ТБ каналах, кінофестивалях, іноді навіть йдуть у кінотеатри… Згадайте Docudays – майже 50 тисяч гладачів за тиждень фестивалю щорічно!
Сьогодні говорять навіть про НОВУ золоту епоху неігрового кіно, можливості якому подарувала ота сама “цифра”… Та й насправді – не у камерах справа, а в умінні бачити і небанально висловлювати свої думки.
Кожному з нас, впевнений, довелось помітити, що у середині глобального інформаційного потоку, який нас оточує, важко бути почутим і поміченим…
У нашій майстерні ми збираємося усі разом аби зробити свої перші кроки у світ кіно!




Кіно – яке ми любимо. Кіно – котре неможливо вираховувати рейтингами. Кіно – неповторне. Справжнє документальне кіно. Що ми будемо робити? Слухати лекції професіоналів. Аналізувати побачене. Викладати свої думки на папері (створювати сценарії, формулювати свої задуми…). Вчитися бути переконливими. Що будемо знімати? Етюди, начерки, кіноспостереження – життя навколо, людей… Не лише побут, але – буття…
Усі ми вміємо дивитись… Дивитись під ноги, аби не впасти; на світлофор, щоби не потрапити під колеса авто; на решту, що отримуємо у касира… Але дивитись, не означає – бачити.






Наше завдання – навчити вас бачити. Не бруківку під ногами, а дивний малюнок старовинного каменю, котрий невідомо яким чином потрапив сюди. Не колір світлофору, а людину, що безпомічно озирається, шукаючи, бодай, хоч одну живу душу. Не продавця – а стомлену, змарнілу жінку, яка думаю про щось своє…
За час наших зустрічей у майстерні хтось з вас зніме свій власний фільм, а інший почне його знімати чи лише знайомитись з майбутнім героєм… Ми –завжди будемо поруч – допоможемо.
І кожен з вас у травні – останньому місяці весни – отримає Державний сертифікат Українського інституту телепресрадіо про завершення курсу “Режисура документального кіно”.
До зустрічі!

Програма:
- Кінорежисура
- Сценарій у документальному кіно
- Етапи кіновиробництва
- Основні віхи історіі кіно
- Практичні заняття
Семінари і майстер класи:
- Основи драматургії
- Візуальне рішення фільму
- Звуковий дизайн фільму
- Майстер класи провідних кінематографістів
Викладачі

Сергій Буковський і Вікторія Бондар
Вікторія Бондар – сценарист, журналіст, редактор, PR Manager
Освіта – Київський державний університет імені Тараса Шевченка, факультет журналістики. Працювала на Українському телебаченні, Головним редактором студії хронікально-документальних фільмів, PR менеджером компаній Motorola та BAT.

Ігор Барба
Звукорежисер, Заслужений діяч мистецтв України. Працював на Київській студії науково-популярних фільмів. У його творчому доробку більше 400 документальних, ігрових, науково-популярних, рекламних фільмів та сериалів. Викладач Національного університету культури та мистецтв.

Олексій Мамедов
Сценарист, режисер. Випускник Мюнхенської академії кіно і телебачення. Учасник та лауреат численних міжнародних кінофорумів

Ніна Федорівна Хміль, директор.
Головна наша людина, яка вміє поєднати піднесене і земне.

Роман Єленський
Кінооператор, випускник Університету імені Карпенка-Карого. Працює і на телебаченні, і в кіно. Зняв більше 20 документальних та ігрових фільмів.

Володимир Оселедчик
Кінорежисер, продюсер, викладач. Один із засновників (разом з О. Роднянським) телеканалу 1+1. У його доробку, як документальні фільми, так і телевізійні програми: “Найрозумніший”, “Як стати мільйонером”, “Імперія кіно” та інші. Нині викладає в університеті кіно, театру й ТБ імені Карпенка-Карого.
Вступити до Майстерні
НОВИЙ НАБІР СТАРТУЄ З ГРУДНЯ 2021 РОКУ. ЗАНЯТТЯ ПОЧНУТЬСЯ ТРЕТЬОГО ЛЮТОГО І ТРИВАТИМУТЬ ДО КІНЦЯ ТРАВНЯ.
ЧЕКАЄМО ВАШИХ ЗАЯВОК
Надіслати на пошту vitabond007@yahoo.com:
– автобіографію у формі ессею не більше однієї сторінки (1800 знаків)
– селфі
– документальні фотографії, які ви зняли; короткометражний фільм /фрагмент/
– розповідь про улюблений фільм (ігровий або документальний) не більше однієї сторінки
Про дату співбесіди повідомимо листом на вашу адресу після розгляду надісланих на конкурс матеріалів. Плануємо співбесіди з 20 січня 2022
Телефони для запитань: +380 50 331 2492 +380 98 268 4063 Вікторія Бондар
+380 66 160 8979 +380 63 772 5672 +380 98 968 6492 Ніна Федорівна Хміль
